Rušenje Zenita

Odbojkaši Vojvodine napravili su veliko iznenađenje jer su pobedili Zenit u Sankt Peterburgu rezultatom 3:0 u grupnoj fazi Lige Šampiona.

Naš šampion je u vrlo oslabljenom sastavu otišao u Rusiju i uspeo da demolira favorita. Vojvodina je ovu sezonu u Ligi Šampiona otvorila sa dva poraza maksimalnim rezultatom i nije se očekivalo da može da priredi ovakvo iznenađenje. Kad se na to doda da je Vojvodina u Sankt Peterburg otišla bez verovatno najboljeg igrača ove sezone, Radoslava Parapunova i još par standardnih igrača, možemo reći da je ovo najveće iznenađenje u dosadašnjem toku ovogodišnje Lige Šampiona.

Naš tim je od starta konstantno vodio i nije dozvoljavao domaćoj ekipi da se približi i da ugrozi stečenu prednost. Prava dominacija je viđena u prvom setu koji se na kraju završio rezultatom 25:15, mislim da ni najveći optimisti nisu mogli da pomisle da može nešto ovako da se desi.

U drugom setu Vojvodina je takođe imala prednost skoro celo vreme, ali ovog puta je bilo znatno gušće, čak je Zenit i vodio u jednom trenutku. Crveno-beli se nisu opuštali pa su i drugi set rešili u svoju korist rezultatom 25:21.

Treći set je bio daleko neizvesniji od predhodna dva, Zenit je u većem delu seta i imao prednost, ali igrači Vojvodine su je preokrenuli u svoju korist pred kraj seta i na kraju i njega dobili istim rezultatom kao prošli.

Kao šlag na tortu je došlo priznanje Davidu Mehiću za igrača utakmice od supervizora ovog takmičenja.

Vojvodini se sad otvara mogućnost i prolaska u nokaut fazu Lige Šampiona, ali za to je prvo potrebna pobeda nad Berlinom u Novom Sadu, 9. Februara, a zatim i dve pobede nad Benfikom u Lisabonu.