Vojvodina poražena od Berlina

Odbojkaši Vojvodine poraženi su od Berlina rezultatom 3:0. Vojvodina je ovim porazom izgubila šanse da prođe u nokaut fazu ovog takmičenja, ali je pokazala da može da se nosi sa velikim imenima evropske odbojke.

Naš šampion je bolje otvorio meč i ceo set imao prednost od par poena razlike. U više navrata Voša je imala čak pet poena prednosti, ali na set lopti su Nemci uspeli da preokrenu i na kraju dobiju set sa 27:25. Vojvodina je verovatno ovaj meč i izgubila u prvom setu, jer su psihički pali posle preokreta gostiju.

U drugom setu je sve vreme imala prednost ekipa Berlina koja je iskoristila pad Novosađana i dobila taj set sa 25:20.

Vojvodina se probudila u trećem setu, u kojem smo videli malo ujednačeniju igru, gde je i Vojvodina imala svoje šanse ali mi se čini da je na kraju preovladalo iskustvo igrača Berlina u ovakvim situacijama.

Crveno-beli imaju još da odigraju dva meča sa Benfikom jer je njihov meč iz trećeg kola odložen zbog velikog broja zaraženih u ekipi Vojvodine. Ta dva meča se igraju 16. i 17. Februara u Lisabonu.