NAŠI NA TURU #13: Đoković u finalu SERBIA OPENA

Došli smo do samog kraja turnira u Beogradu. Novak Đoković je polufinalu savladao Karena Hačanova sa 4:6, 6:1, 6:2, dok je Ćaćić u paru sa Brkićem poražen u polufinalu od Behara i Eskobara rezultatom 2:6, 6:7.

Novak Đoković je savladao Rusa, Karena Hačanova posle tri seta borbe i plasirao se u finale turnira u Beogradu. Novak je loše krenuo i u ovom meču i odma na startu je protivniku dopustio brejk prednosti i koji je Hačanov uspeo da sačuva do kraja seta i da ga dobije sa 6:4. Početak drugog seta je bila skroz druga priča jer je Đoković u četvrtom gemu došao do prvog brejka, a dva gema kasnije i do drugog. Novak je ovaj set dobio sa 6:1. Kako je završio ovaj tako je počeo sledeći set naš teniser. Novak je na startu trećeg seta napravio brejk, a u petom gemu ga je udvostručio i na kraju dobio taj set sa 6:2.

Novak Đoković će u finalu Serbia opena igrati protiv Andreja Rubljova koji je u polufinalu savladao Italijana, Fabia Fonjinija sa 6:2, 6:2.

Nikola Ćaćić u paru sa Tomislavom Brkićem poražen je u polufinalu Serbia opena. Oni su izgubili od Behara i Eskobara u reprizi prošlogodišnjeg polufinala na ovom turniru. Behar i Eskobar su prvi set osvojili sa brejkovima u šestom i osmom gemu seta. U drugom setu je viđena puno veća borba ali opet prvi do brejka su stigli Behar i Eskobar, ali već u narednom gemu Brkić i Ćaćić vraćaju brejk. Niko više nije uspeo da napravi brejk pa se otišlo u tajbrejk u kom su odlučili mini brejkovi u sedmom i desetom poenu koji su doneli Beharu i Eskobaru set rezultatom 7:3 u tajbrejku. Behar i Eskobar će u finalu igrati protiv Mektića i Pavića.