SLS: Kolubara bolja od Pazara, Čuka teško protiv Mladosti, TSC posle preokreta bolji od Spartaka

Danas je počelo novo kolo Super lige Srbije i igrale se tri utakmice. Kolubara je savladala Novi Pazar 2:1, strelci su bili Nikolić i Filipović za Kolubaru, a Rubezić za Novi Pazar. Čukarički je minimalnim rezultatom pobedio Mladost, golom Marka Rakonjca. TSC je savladao Spartak sa 2:1, golovima Milićevića i Ratkova, a za Spartak gol je postigao Rošević.

Duel između Novog Pazara i Kolubare bolje otvara Novi Pazar i već na startu je imao šansu preko Dimića koji je odigrao Mustafi, a ovaj je poslao do Đurića koji je dosta loše šutirao sa nekih deset metara. U 14. minutu desila se velika greška Kukića koji loše procenio i nije prvi stigao do lopte, do nje je došao Filipović koji je odlično lobovao protivnika i postigao gol, ali sudija je svirao ofsajd.

U 32. minutu Kolubara dolazi do prednosti posle sjajnog pasa Đokića, Nikolić šutira sa nekih dvadeset metara i postiže gol.

Do kraja poluvremena Novi Pazar je imao priliku preko Mujazinovića koji je dobro šutirao, ali golman Kolubare, Stanivuković brani taj šut.

Drugo poluvreme igrači Kolubare otvaraju golom Filipovića posle sjajne duge lopte sa sredine terena pa je u 56. minutu Kolubara duplirala prednost.

Osam minuta kasnije Novi Pazar smanjuje prednost gostiju golom Rubezića koji se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu Kolubare.

Novi Pazar je nastavio sa napadima ali golman Stanivuković je odlično branio.

U 74. minutu veliku priliku je imao Đuranović kad je izašao 1 na 1 sa Kukićem ali je šutirao pravo u protivničkog golmana.

U poslednjem minutu meča Luka Ratković je pokušao glavom ali opet sjajno brani Stanivuković i donosi svojoj ekipi pobedu.

Čukarički je u vrlo tvrdoj utakmici uspeo da pobedi Mladost i odvoji se na osam bodova od Vojvodine.

Prva do šanse dolazi ekipa Mladosti koja je imala dve odlične prilike ali je Petrović oba puta odlično odbranio svoj gol.

U 21. minutu Kajević šalje odličnu loptu u kazneni prostor protivnka, a Kovač postiže gol ali ispostaviće se iz ofsajda.

Do kraja poluvremena Čukarički je imao terensku inicijativu ali rezultat se nije menjao. Prvo poluvreme je prošlo bez puno prilika na obe strane.

Na početku poluvremena prvi do šanse dolazi Čukarički, jer je iz jako teške pozicije odlično šutirao Čolović ali lopta pogađa stativu. Ovaj šut fudbalera Čukaričkog je prevario golmana Mladosti i sigurno bi završio u mreži da je išao u okvir gola.

Čukarički do prednosti dolazi u 75. minutu posle dodavanja Stevanovića u prostor, Ndijaj u poslednjem trenutku je šalje ka srcu šesnaesterca, a na nju naleće Rakonjac i šalje je u mrežu.

Ovo je bila i poslednja prilika na utakmici jer su do kraja bili bezvoljni i jedni i drugi. Čukarički je samim tim došao do važne i teške pobede sa oslabljenim sastavom.

Utakmicu izmeću TSC-a i Spartaka bolje otvara gostujuća ekipa golom u osmom minuta kada se sjajno snašao Vidaković uspeo je da prosledi loptu do Roševića koji postiže gol.

Usledile su nove šanse Spartaka, a najozbiljnija je bila ona kad je Srećković prošao po levoj strani a zatim se rešio čuvara ali je šutirao tik pored gola TSC-a.

Domaćin dolazi do izjednačenja u 28. minutu kad je posle kornera Dubljanić boksovao loptu, a na nju naleteo Milićević i postigao gol sa ivice šesnaesterca. TSC je napadao do kraja poluvremena ali se rezultat nije menjao.

U 54. minutu TSC dolazi do preokreta posle odlične asistencije Stojkovića, gol postiže Ratkov za 2:1.

Do kraja meča viđene su još neke šanse za Spartak od kojih je najozbiljnija bila kad je Nikola Srećković imao dosta prostora i šutirao ali taj šut je završio pravo u Filipovića.

TSC dolazi do važne pobede zbog samopouzdanja i svakako da niko ne sme da ih otpiše u borbi za Evropu.