Pravi ispit generacije

Reprezentacija Srbije do sedamnaest godina, danas igra poslednji meč u fruonoj fazi Evropskog prvenstva. Orlići će odmeriti snage sa reprezentacijom Španije koja iz prva dva kola ima maksimalni učinak.

Orlići danas igraju najvažniju utakmicu ove generacije. Oni su u prvom kolu remizirali protiv protiv Belgije rezultatom 1:1. Već u toj utakmici videli smo odličnu igru naših reprezentativaca, koji su čak više napadali od svojih vršnjaka iz Belgije. I ako su primili gol u već u 17. Minutu, nisu pali i nastavili su da napadaju. Isplatilo se tek na samom kraju utakmice kad je Milošević postigao gol sa bele tačke. Tad smo videli da imamo čemu da se nadamo na ovom turniru.

U drugom kolu savladali smo Tursku sa 2:1. Orlići su hrabro ušli i postigli gol u 17. minutu kad je na asistenciju Miloševića gol postigao Šljivić. Fudbaleri iz Srbije su nastavili da napadaju, ali pred kraj prvog poluvremena Turci koriste prvu ozbiljnu šansu i postižu pogodak. Igrači koje predvodi Radovan Krivokapić nisu pali posle gola pa su do nove prednosti došli u 52. minutu kad je Jovan Milošević pokazao kakav je majstor i sjajnim potezom prešao protivničkog golmana i doneo novu prednost svojoj reprezentaciji. Turci su pred kraj meča postigli još jedan gol koji je poništen zbog faula nad golmanom Lijeskićem koji je imao par sjajnih odbrana.

Svi znamo da je Španija veliki favorit ali ova generacija je pokazala da ima veliki kvalitet i da možemo da se nadamo dobrom rezultatu.

Naš dalje vodi pobeda, remi pa čak i poraz ukoliko Turci ne izgube ili ukoliko Belgija pobedi Tursku, gleda se gol razlika.