NAŠI NA TURU #9: Mišin pohod u Majamiju

Neverovatna teniska nedelja je iza nas, gledali smo sjajnu nedelju Miomira Kecmanovića koji je došao do četvrtfinala Majamija gde je poražen od Karlosa Alkaraza u velikoj drami posle tri seta borbe. Miši su u tajbrejku poslednjeg seta falilo dva poena do pobede.

Miomir je na putu do četvrtfinala prvo pobedio Soka, pa Ože Alijasima, zatim Kordu i Frica. Da ovo nije slučajno znamo jer je prošle nedelje na turniru u Indijan Velsu gde je takođe došao do četvrtfinala.

Meč je bolje otvorio Kecmanović koji je poveo 3:0, ali već u sedmom gemu Španac se vratio u set brejkom. Do kraja seta nije više bilo ni brejk lopte pa se otišlo u tajbrejk. Obojica su odlično ušli u tajbrejk i do 4:4 nije bilo mini brejka, a onda je do brejka stigao Karlos Alkaraz. To nije omelo našeg tenisera jer je onda dobio tri poena za redom i tako poveo sa 1:0 u setovima.

Drugi set je bolje otvorio Karlos sa brejkom u drugom gemu. Ovo je bio odličan set za Alkaraza jer nije dozvolio Miomiru ni jednu brejk loptu pa je dobio drugi set rezultatom 6:3.

Da je ovo jedan od najboljih mečeva ove sezone potvrdili su ova dvojica u trećem setu u kom nije viđena ni jedna brejk lopta. Otišlo se u tajbrejk, koji je bolje otvorio naš teniser i poveo je sa 2:0, ubrzo Alkaraz vraća mini brejk ali Miša odma pravi nov koji je sačuvao do devetog poena kad je Španac vratio mini brejk i onda dobio joštri poena i prošao u polufinale mastersa u Majamiju.

Pored poraza ovo je još jedan veliki rezultat za Mišu i u nastavku sezone očekujemo još ovakvih i boljih rezultata.

Alkaraz će u polufinalu igrati protiv Huberta Hurkača koji je savldao Danila Medvedeva sa 2:0 u setovima.