NAŠI NA TURU #2: Laslo Đere u četvrtfinalu, Nina polovična

Naši teniseri nastavljaju sa solidnim partijama na početku sezone. U singlu u obe konkurencije je ostao samo Laslo Đere koji je prošao Moutea, dok je Nina Stojanović ispala u drugom kolu kvalifikacija od Klare Liu. U dublu je Nina Stojanović ostvarila pobedu.

Laslo Đere je danas odmerio snage sa francuskim teniserom, Korentinom Mouteom. Laslo je ovaj meč dobio pre kraja s obzirom da je protivnik diskvalifikovan na početku trećeg seta.

Prvi set je dobio Korentin zahvaljujući brejku u devetom gemu , Francuz je u tom gemu imao tri brejk lopte i iskoristio je tek treću. Set su obeležili sigurni servis gemovi oba tenisera sem ovog jednog u kom je i set rešen.

U drugom setu serveri nisu bili toliko sigurni s obzirom da je u trećem gemu Moute imao tri vezane brejk lopte koje nije iskoristio, ali u narednom servis gemu Đerea opet je Francuz imao tri brejk lopte ali ovog puta je iskoristio. U osmom gemu seta Laci vraća brejk, a četiri gema kasnije pravi još jedan brejk kojim i osvaja set. Posle drugog seta meč je prekinut zbog vređanja sudije od strane Moutea, Francuz se iznervirao zbog navodnih grešaka u drugom setu.

Laslo će u četvrtfinalu turnira u Adelejdu igrati protiv Marina Čilića koji je danas savladao Tiaga Monteira iz Brazila rezultatom 2:0. Njih dvojica su se sastali do sada samo na turniru u Madridu 2019. godine. Tada je do pobede došao Marin rezultatom 2:1. Ovaj meč će biti na programu za dva dana.

Nina Stojanović je poražena od Klare Liu u poslednjem kolu kvalifikacija za WTA turnir u Melburnu.

Naša teniserka je prva došla do brejka u petom gemu ali tri gema kasnije Amerikanka je vratila brejk. U jedanaestom gemu seta Nina pravi novi brejk koji u narednom gemu potvrđuje i osvaja prvi set.

Liu je u drugom setu napravila dva brejka u četvrtom i šestom gemu, Nina je uspela da vrati jedan brejk ali u narednom sa još jednim brejkom Klara je osvojila set.

Treći set je Liu počela kao i drugi sa dva brejka, u sedmom gemu Nina Stojanović je uspela da vrati jedan brejk ali na kraju je Amerikanka dobila ovaj meč.

Nina Stojanović se u dublu plasirala u četvrtfinale turnira u Melburnu gde igra sa Irinom Begu. Njih dve su u prvom kolu pobedile Beatriz Maju i Nuriju Diaz sa 2:0.

Sutra će odmeriti snage sa Alionom Zadionov i Katarinom Kavom u 7h po našem vremenu.

Aleksandra Krunić sutra počinje turnir u Melburnu isto u dublu gde igra sa Anom Bondar, a igraju protiv Julije Lohof i Kimberli Cimerman.