Naši na turu #19: Miša poražen, sutra igraju Duci i Laslo

Nedelja pred Vimbldon, a većina naših igrača na ATP turu. Miomir Kecmanović poražen je od Aleksa Molčana rezultatom 5:7, 4:6 u prvom kolu turnira u Maljorci. Sutra na terenu Lajović i Đere.

Miomir Kecmanović je poražen na startu turnira u Maljorci od Slovaka, Aleksa Molčana. Miomir je imao svoje šanse na ovom meču i sigurno da Miša ima gorak ukus posle ovog poraza. Kecmanović je u toku prvog seta propustio pet brejk lopti, a kazna je stigla u dvanaestom gemu kad je Aleks došao do brejka i samim tim dobio prvi set. Naš teniser je u trećem gemu drugog seta propustio brejk loptu, a i ovog puta je kazna došla u poslednjem, desetom gemu kad je Molčan napravio brejk i dobio ovaj meč.

Sutra prvi na teren izlazi Dušan Lajović oko 14.30 časova, protiv Danijela Altmajera. Duci je prošle nedelje odlučio da ode na čelindžer u Parmi, gde je poražen u polufinalu od Hrvata, Borne Ćorića. Njegov protivnik je prošle nedelje Izgubio u prvom kolu Halea od Nika Kirijosa. Lajović i Altmajer su imali jedan međusobni meč i to u Umagu prošle godine, tad je bolji bio Nemac maksimalnim rezultatom.

Laslo Đere će sutra na teren izaći protiv Nika Kirijosa, meč neće početi pre 16.30 časova. Deluje da Laslo nije mogao da dobije težeg protivnika na ovom turniru, ali je ipak u pitanju Kirijos i nikad se ne zna na koju nogu će ustati. Laslo je prošle nedelje poražen u drugom kolu halea od Karena Hačanova. Nik je odigrao odličan turnir, ali je poražen u polufinalu od Huberta Hurkača.

U dubl konkurenciji na turniru u Maljorci, poraženi su Ćaćić i Brkić od Ebdena i Osvalda rezultatom 5:7, 1:6.

2 thoughts on “Naši na turu #19: Miša poražen, sutra igraju Duci i Laslo