NAŠI NA TURU #14: Novak i Duci prošli, Mišin dobar otpor Rafi

Naši teniseri beleže odlične rezultate na mastersu u Madridu. Novak Đoković je savladao Gaela Monfisa sa 6:3, 6:2. Dušan Lajović je napravio novu TOP 10 pobedu jer je savladao Kaspera Ruda rezultatom 7:6, 2:6, 6:4. Jedini poražen je Miomir Kecmanović koji je poražen od Rafaela Nadala sa 6:1, 7:6.

Novak Đoković je savladao Gaela Monfisa sa 2:0 u setovima i plasirao se u treće kolo Madrida. Novak Đoković je u trećem gemu dopustio protivniku brejk loptu koju on nije iskoristio, a tri gema kasnije Đoković dolazi do brejka koji je sačuvao do kraja seta. U drugom setu se raspala igra Gaela Monfisa pa je Novak sa brejkovima u trećem i sedmom gemu došao do nove pobede nad Francuzom. Đoković sad ima skor sa Gaelom 18:0 i to je rekord koji ima neki igrač protiv nekog na ATP turu. Đoković će u trećem kolu igrati sa Endijem Marijem koji je savladao Denisa Šapovalova.

Dušan Lajović je bio bolji od Kaspera Ruda sa 2:1 u setovima. Duci je brejk napravio već u trećem gemu, ali u šestom gemu Norvežanin je vratio brejk. Pobednik prvog seta se rešavao u tajbrejku jer niko više nije došao ni do brejk lopte. Duci je imao prednost od 6:4 u tajbrejku, ali Rud je spasao obe set lopte, zatim set loptu je imao Rud ali ni on nije uspeo da završi set. Dušan je onda imao novu set loptu koju je iskoristio I došao do prvog seta. Veliki pad u igri Ducija viđen je u drugom setu. Kasper je pravio brejkove u trećem i petom gemu i dobio taj set sa 6:2. Treći set je bio najizjednačeniji do sad i sve do desetog gema nije viđena brejk lopta, a u tom desetom gemu Dušan je došao do dve brejk lopte. Prvu nije iskoristio ali drugu jeste i tako je došao do veoma važne pobede i njegove šeste TOP 10 pobede. Duci će u trećem kolu igrati sa Hubertom Hurkačem.

Miša je dosta blago ušao u meč sa Rafom pa u prvom setu je glatko poražen. Nadal je pravio brejkove u četvrtom i šestom gemu pa je dobio set sa 6:1. U drugom setu smo videli veliku borbu i odličnu igru obojice tenisera. U petom gemu Nadal je napravio brejk, ali Miša je uzvratio ribrejkom u narednom gemu. Rafa je došao do brejka i u jedanaestom gemu, ali Miša je opet uspeo da vrati brejk i odvede set u tajbrejk. Nadal je na kraju došao do pobede u tom taj brejku rezultatom 7:4 i tako prošao dalje. Miša je još jednom pokazao vrlo zrelu partiju i da može da se nosi sa igračima kao što je Nadal.

Brkić i Ćaćić su prošli u treće kolo Madrida jer su savladali Erbera i Mau-a sa 4:6, 7:6, 10:6.

20 thoughts on “NAŠI NA TURU #14: Novak i Duci prošli, Mišin dobar otpor Rafi

1. I think this is one of the most important info for me.
    And i’m glad reading your article. But should remark on some general things, The site style is wonderful,
    the articles is really excellent : D. Good job, cheers

2. Повратни пинг: tadalafil 10mg
  3. Повратни пинг: can someone write my essay