Krajinović poražen od Mekdonalda

Naš teniser Filip Krajinović poražen je u drugom kolu turnira u Dubaiju od Amerikanca, Mekezija Mekdonalda rezultatom 2:0, po setovima 6:4 i 7:6. Ostaje žal za propuštenim prilikama koje je imao Filip u ovom meču.

Fića je bolje otvorio meč i već u trećem gemu je došao do brejka, a dva gema kasnije je uspeo da ga duplira. Nakon toga je usledio povratak Amerikanca koji u naredna dva servis gema Filipa, napravio dva brejka i potpuno se vratio u set. Mekdonald se nije samo vratio u set već je odma napravio još jedan brejk i samim tim dobio set sa 6:4.

Na početku drugog seta se nije videlo da je Filip izgubio prethodni set na takav način, jer je opet u trećem gemu došao do brejka. Filipova prednost nije dugo trajala jer je Mekenzi u šestom gemu napravio ribrejk i izjednačio na 3:3. U devetom gemu Mekdonald pravi novi brejk, a u narednom je imao priliku da servira za pobedu, ali Filip je uspeo da iskoristi brejk loptu i da produži ovaj meč. Do kraja seta nije bilo brejkova pa se otišlo u tajbrejk.

Kroz tajbrejk se išlo vrlo izjednačeno, a Amerikanac je došao do prednosti od 6:4 i dve meč lopte koje nije iskoristio, a zatim je i Filip imao jednu ali ni on nije uspeo da završi set. Onda do novog mini brejka dolazi Mekdonald koji se ispostavilo bio i presudan jer je u narednom poenu došao do pobede.

Mekenzi Mekdonald će u četvrtfinalu igrati protiv Andreja Rubljova.